Warsztaty audiobookowe

12 i 13 listopada poprowadziliśmy warsztaty dla uczniów z gimnazjum w Strzepczu i z gimnazjum w Linii znajdujących się na pomorzu. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Klucz do sieci”, którego celem było poszerzenie wiedzy i umiejętności uczestników w zakresie możliwości jakie daje internet i nowe technologie, uwrażliwienie na problem legalności i netykiety oraz promowanie rozsądnych i bezpiecznych zachowań w sieci.

Jednym z elementów projektu było samodzielne skonstruowanie przez młodzież audiobooka zawierającego autorską historię na temat bezpieczeństwa w internecie. Pod naszym kierunkiem gimnazjaliści tworzyli teksty, muzykę, grafikę, część z uczniów zaś użyczyła głosu do nagrania. Uzyskany w ten sposób materiał umieściliśmy następnie na płytach cd i dostarczyliśmy uczestnikom warsztatów na pamiątkę. Materiały znajdują się też na naszej stronie, zapraszamy do ich przesłuchania

Materiał wytworzony w ramach Projektu Biblioteki Publicznej Gminy Linia “Klucz do sieci” zrealizowanego we współpracy z Fundacją Orange.